Get Adobe Flash player
Hokkyokuko Cup 4.2.2017: Tulokset

Kata U10 Tytöt:
1. Alva Hannu Oulun Musokai
2. Ava Stenberg Oulun Musokai
3. Eeva Hannu Oulun Musokai

Kata U10 pojat
1. Teo Tyvelä Bushido Karatekoulu
2. Mikael Väänänen Oulun Karateseura
3. Aatu Uusitalo Bushido Karatekoulu

Kata U12 tytöt
1. Annukka Jylhänkangas Oulun Karateseura
2. Selina Heikkinen Oulun Karateseura
3. Kerttu Mutka Oulun Karateseura

Kata U12 pojat
1. Akseli Takala Oulun Karateseura
2. Tuomas Rekola Kuopion Karateseura
3. Lenni Koskenkorva Bushido Karatekoulu

Kata U14 tytöt alemmat vyöt
1. Olivia Hakasalo Oulun Musokai
2. Laura Loponen Oulun Karateseura
3. Pihla Venninen Bushido Karatekoulu

Kata U14 pojat
1. Theo Nordström Bodens karateklub
2. Veikka Kallio Oulun Karateseura
3. Eetu Latvala Oulun Karateseura

Kata U14 tytöt ylemmät vyöt
1. Janette Pernu Oulun Karateseura
2. Alina Keskitalo Oulun Musokai
3. Saana Kuittinen Oulun Musokai

Kata U16 tytöt
1. Linnea Nilsson Bodens Karateklub
2. Leona Kling Heikka Bodens karateklub
3. Anniina Pernu Oulun Karateseura

Kata U16 pojat
1. Max Wallström Bodens Karateklub
2. Isaac Meewella Bushido Karatekoulu
3. Valtteri Peltola Oulun Musokai

PP-kumite U8 yhdistetty
1. Sebastian Martineau Oulun Karateseura
2. Tuukka Pernu Oulun Karateseura
3. Niilo Saaranen Oulun Musokai

PP-kumite U10 yhdistetty
1. Mikael Väänänen Oulun Karateseura
2. Eeva Hannu Oulun Musokai
3. Teppo Saviaro Oulun Karateseura

Kumite U10 yhdistetty
1. Alexey Savelyev Bushido Karatekoulu
2. Aatu Uusitalo Bushido Karatekoulu
3. Oona Jylhänkangas Oulun Musokai

Kumite U12 pojat
1. Veikka Kallio Oulun Karateseura
2. Akseli Takala Oulun Karateseura
3. Tuomas Rekola Kuopion Karateseura

Kumite U12 tytöt + 13-14-v. alemmat vyöt
1. Annukka Jylhänkangas Oulun Karateseura
2. Selina Heikkinen Oulun Karateseura
3. Laura Loponen Oulun Karateseura

Kumite 13-14-v. pojat alemmat vyöt
1. Kasperi Hertteli Kokkolan Budo
2. Boyan Song Kokkolan Budo

Kumite U14 pojat alemmat vyöt
1. Jon Englund Kokkolan Budo
2. Saku Kinnunen Oulun Karateseura
3. Santeri Kuukkanen Oulun Karateseura

Kumite U14 pojat ylemmät vyöt
1. Eetu Latvala Oulun Karateseura
2. Olli Fali Oulun Musokai
3. Akseli Köngäs Oulun Musokai

Kumite U16 tytöt
1. Linnea Nilsson Bodens Karateklub
2. Anniina Pernu Oulun Karateseura
3. Neea Visuri Kokkolan Budo

Kumite U16 pojat
1. Isaac Meewella Bushido Karatekoulu
2. Paavo Huttunen Oulun Karateseura
3. Max Wallström Bodens Karateklub


Kiitoksia osallistujille ja onnea mitalisteille!

Muutoksia harjoituksissa

Ylimääräisiä salivarauksia

Ti 7.8. puusali klo 19.30-21 (kendo)
Ti 14.8. puusali klo 19.30-21 (kendo)

Peruutuksia harjoituksissa

Klikkaa lisätietoja

OKS Facebookissa
facebooknappi
OKS Instagramissa
Instagram
Peruskurssit syksy 2018 junnut
instaan junnukurssitrajattu
Peruskurssit syksy 2018
instaan aikuisten kurssitrajattu