Get Adobe Flash player
Tiedote 3.4.2018                                                                            Karate Kids ryhmä A


Kevät saapuu ja on aika tiedottaa loppukauden tapahtumista.


Vappupäivänä 1.5. ei ole harjoituksia.
Viimeinen leikkipainotteinen harjoitus ennen kesälomaa pidetään 8.5. Tuon jälkeen alkaa kids-junnuilla kesäloma karatesta.

Uusi kausi alkaa syyskuun alussa. Tarkempi päivä ja harjoitusaika ilmestyvät nettiin viimeistään koulujen aloitusviikolla ja niistä ilmoitellaan myös sähköpostitse. Mikäli ette ole vielä seuran sähköpostituslistoilla, kannattaa viimeistään nyt ilmoittaa ohjaajalle sähköpostiosoite niin saatte aina viimeisimmät tiedot.

Kidseihin täytyy AINA ilmoittautua uudestaan kauden alkaessa, sillä osallistujamäärä on rajattu. ”Vanhoilla” ryhmäläisillä on kuitenkin etuoikeus kurssille. Virallinen ilmoittautuminen alkaa elokuun alkupuolella, joten kannattaa ilmoittautua jo ennen sitä. Ryhmiä on syyskaudella luultavasti vain yksi, joten se täyttyy äkkiä.

Ja taas tavalliseen tapaan jos on kysyttävää niin olkaahan yhteydessä.

Terhi Uusi-Vähälä, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. , 040 521 1104


Oulun Karateseura ry
050-540 2050
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
www.oulunkarateseura.fi

Tiedote 4.4.2018                                                                                      Karate Kids ryhmä B


Kevät saapuu ja on aika tiedottaa loppukauden tapahtumista.

Viimeinen leikkipainotteinen harjoitus ennen kesälomaa pidetään 9.5. Tuon jälkeen alkaa kids-junnuilla kesäloma karatesta.

Uusi kausi alkaa syyskuun alussa. Tarkempi päivä ja harjoitusaika ilmestyvät nettiin viimeistään koulujen aloitusviikolla ja niistä ilmoitellaan myös sähköpostitse. Mikäli ette ole vielä seuran sähköpostituslistoilla, kannattaa viimeistään nyt ilmoittaa ohjaajalle sähköpostiosoite niin saatte aina viimeisimmät tiedot.

Kidseihin täytyy AINA ilmoittautua uudestaan kauden alkaessa, sillä osallistujamäärä on rajattu. ”Vanhoilla” ryhmäläisillä on kuitenkin etuoikeus kurssille. Virallinen ilmoittautuminen alkaa elokuun alkupuolella, joten kannattaa ilmoittautua jo ennen sitä. Ryhmiä on syyskaudella luultavasti vain yksi, joten se täyttyy äkkiä.

Ja taas tavalliseen tapaan jos on kysyttävää niin olkaahan yhteydessä.

Piritta Mänty, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. , 050 331 1951

Oulun Karateseura ry
050-540 2050
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Tiedote 3.4.2018                                                          7-9-vuotiaiden peruskurssi

Kevät saapuu ja on aika tiedottaa loppukauden tapahtumista.

Vyökokeet pidetään tiistaina 8.5. klo 17.00-18.00. Keltaisia vöitä on ostettavissa vyökokeen jälkeen toimistosta hintaan 10 euroa. Vyökoemaksu sisältyy kurssin hintaan.

Vyökokeen jälkeen junnuilla on vielä yksi harjoitus oman ryhmän kanssa tiistaina 15.5. jonka jälkeen junnut siirtyvät kesälaitumille. Tiistaina 1.5. ja perjantaina 11.5. EI ole harjoituksia.

Uusi kausi alkaa syyskuun alussa. Tarkempi päivä ja harjoitusajat ilmestyvät nettiin viimeistään koulujen aloitusviikolla ja niistä ilmoitellaan myös sähköpostitse. Mikäli ette ole vielä seuran sähköpostituslistoilla, kannattaa viimeistään nyt ilmoittaa ohjaajalle sähköpostiosoite, niin saatte aina viimeisimmät tiedot.

Ja taas tavalliseen tapaan jos on kysyttävää esimerkiksi isompien junnujen ryhmään siirtymisestä niin olkaa yhteydessä.

Tiina Roine, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. , 0405131293
Tiina Puotinen, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. , 040 587 6806

Oulun Karateseura ry
050-540 2050
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.Tiedote 3.4.2018                                      Junnut 7-10-v. jatkoryhmä

Kevät saapuu ja on aika tiedottaa loppukauden tapahtumista.

Esivyökokeet pidetään lauantaina 21. 4. klo 11-13. Varsinaiset vyökokeet pidetään torstaina 3.5. klo 17-18.15. Ilmoitamme selkeästi esivyökokeessa ketkä voivat tulla vyökokeeseen ja ketkä saavat tulla vasta joulukuussa. Tämä ilmoitetaan myös harjoituspassissa merkinnällä 5/178 harjoituskäyntimerkintöjen sivulla. Osallistumislupa riippuu edistymisestä sekä aktiivisuudesta eli siitä onko harjoituskertoja tarpeeksi edellisen vyökokeen jälkeen. Kaikkihan edistyvät hieman omaan tahtiinsa, eikä ole tarkoituskaan että junnu voisi tai edes tarvitsisi osallistua jokaiseen seuran järjestämään vyökokeeseen. Vyökokeen hinnat löytyvät seuran nettisivuilta kohdasta info ja sieltä kohdasta maksut seuralle. Vyökoemaksu maksetaan käteisellä vyökokeessa. Vöitä voi ostaa salilta hintaan 10 € ja Mon-merkkejä (natsoja) hintaan 5 €.

Vapunpäivänä 1.5. ja helatorstaina 10.5. ei ole harjoituksia.
Viimeinen harjoitus ennen kesää on torstaina 17.5. Uusi kausi alkaa syyskuun alussa. Tarkempi päivä ja harjoitusajat ilmestyvät nettiin viimeistään koulujen aloitusviikolla ja niistä ilmoitellaan myös sähköpostitse.

Ja taas tavalliseen tapaan jos on kysyttävää esimerkiksi isompien junnujen ryhmään siirtymisestä niin olkaa yhteydessä tai nykäiskää hihasta harjoituksen jälkeen.

Pauliina Pernu, 050-3682702 ja sähköposti Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.                    
Marja Eroma, 040-508874 Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
Mirja Peltola, 040-7309429 Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Oulun Karateseura
050-540 2050
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Tiedote 4.4.2018                                   Junnut 10-14-v. peruskurssi


Kevät saapuu ja on aika tiedottaa loppukauden tapahtumista.

Kurssin vyökokeet pidetään keskiviikkona 18.4. klo 17.00-18.15. Keltaisia vöitä on ostettavissa vyökokeen jälkeen toimistosta hintaan 10 euroa ja junnupasseja hintaan 10 euroa. Vyökoemaksu sisältyy kurssin hintaan.

Vyökokeen jälkeen junnujen harjoitukset jatkuvat vielä oman ryhmänsä kanssa maanantaina 23.4. klo 17.00-18.00 ja keskiviikkona 25.4. Sen jälkeen harjoitukset ovat jatkoryhmän kanssa lauantaina klo 14.30-16.00 ja keskiviikkona klo 18.15-19.30. Viimeinen jatkoryhmän harjoitus ennen kesää on lauantaina 19.5. Peruskurssin hinnalla voi harjoitella kesäkuun loppuun asti.

Kesän aikana junnut voivat halutessaan osallistua yleisiin aikuisten karateharjoituksiin maanantaisin, keskiviikkoisin ja lauantaisin. Kesän harjoitusajat löytyvät netistä lähempänä kesää.

Uusi kausi junnujen jatkoryhmässä alkaa syyskuun alussa. Tarkempi päivä ja harjoitusajat ilmestyvät nettiin viimeistään koulujen aloitusviikolla ja niistä ilmoitellaan myös sähköpostitse. Mikäli ette ole vielä seuran sähköpostituslistoilla, kannattaa viimeistään nyt ilmoittaa ohjaajalle sähköpostiosoite, niin saatte aina viimeisimmät tiedot.

Ja taas tavalliseen tapaan, jos on kysyttävää niin olkaa yhteydessä.

Janne Nikkinen, 050- 435 4193, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
Jarno Pernu, 050-368 2531, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Oulun Karateseura
050-540 2050
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
 

Tiedote 4.4.2018                                                                            11-14-vuotiaat jatkoryhmä

Kevät saapuu ja on aika tiedottaa loppukauden tapahtumista.

Harjoituksia on peruttu seuraavasti: la 7.4. Hokkyokuko Cupin johdosta ja la 21.4. esivyökokeen johdosta.

Esivyökokeet pidetään 21.4. klo 14.30-16.00. Vyökokeet pidetään maanantaina torstaina 3.5. klo 18.15-19.30. Vyökokeeseen osallistuminen edellyttää esivyökokeeseen osallistumista ja vyökoelupaa. Tämän ryhmän junnut osallistuvat tasokokeeseen sen kauden lopussa jolloin täyttävät 14 vuotta. Ohjeet löytyvät seuran nettisivuilta. Myös vyökokeen hinnat löytyvät sivuilta. Vöitä on ostettavissa vyökokeiden jälkeen toimistolta hintaan 10 euroa ja natsoja hintaan 5 euroa.

Viimeinen oman ryhmän harjoitus pidetään lauantaina 19.5. Tuon jälkeen tämän ryhmän junnut saavat osallistua koko kesäajan halutessaan yleisiin harjoituksiin aikuisten kanssa. Kesäajan harjoitusajat löytyvät nettisivuiltamme lähiaikoina. Uusi kausi alkaa syyskuun alussa. Tarkempi päivä ja harjoitusajat ilmestyvät nettiin viimeistään koulujen aloitusviikolla ja niistä ilmoitellaan myös sähköpostitse.

Heikki Savola-Palokangas, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. , 0407374782
Juha Roikonen, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. , 040-8301 331

Oulun Karateseura ry
050-540 2050
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.Muutoksia harjoituksissa

Ylimääräisiä salivarauksia

Ti 7.8. puusali klo 19.30-21 (kendo)
Ti 14.8. puusali klo 19.30-21 (kendo)

Peruutuksia harjoituksissa

Klikkaa lisätietoja

OKS Facebookissa
facebooknappi
OKS Instagramissa
Instagram
Peruskurssit syksy 2018 junnut
instaan junnukurssitrajattu
Peruskurssit syksy 2018
instaan aikuisten kurssitrajattu