Get Adobe Flash player
OULUN KARATESEURA RY                                      Karate Kids ryhmä A


Harjoituskausi:    Kevät 2018

Harjoitusaika:       Tiistai klo 17.15 - 18.00

Pääohjaaja:            Terhi Uusi-Vähälä,   terhi.uusi-vahala(at)mail.suomi.net, 040 521 1104
        
Ilmoittautuminen: Palauttakaa jaetut ilmoittautumislaput mahdollisimman pian. Ilmoittautumislappuun on hyvä pistää vanhemman kännykkänumero, sekä sähköpostiosoite mahdollisia tiedotteita varten.

Harjoitukset: Harjoittelemme kerran viikossa aina tiistaisin ja kurssi päättyy toukokussa. Hiihtolomalla (vk 10) ja vappuna 1.5. ei ole harjoituksia. Muista mahdollisista muutoksista tiedotamme sähköpostitse.

Harjoitusvarustus: Verkkarit ja t-paita, pyyhe ja sandaalit tai sukat. Kurssin pyörähdettyä käyntiin hankitaan halukkaille karatepuvut (hinta n. 30-45 euroa), seuran yhteistilauksena. Myös juomapullo on hyvä ottaa mukaan. Paras juoma harjoituksissa on vesi.

Puhtaudesta:  Karate on kontaktilaji, joten junnujen on pidettävä huoli hygieniastaan. Salilla  käytetään salin ulkopuolella jalkineita, sukat tai sandaalit ovat sopiva varustus. Jalat pestään aina pukukoppien suihkutiloissa ennen harjoituksia. Kynnet, sekä käsien että jalkojen, pidetään lyhyeksi leikattuina. Kellot ja korut voivat myös pariharjoittelussa aiheuttaa vahinkoja, joten ne riisutaan ennen tatamille tuloa.

Maksut: Karate Kids kurssimaksu100€/syyskausi, sen voi suorittaa joko jaetulla pankkisiirtolomakkeella tai verkkopankkia käyttäen seuran tilille OP 574140-235692. (FI49 5741 4020 035692). Maksukuitti / printti, johon on merkittävä kurssilaisen nimi, toimitetaan vetäjälle nähtäväksi.

Vakuutus: Seura ei ole vakuuttanut harrastajia. Jos haluatte vakuuttaa lapsenne, kannattaa kysyä tapaturmavakuutuksen laajentamista koskemaan myös karatea, tai hankkia erillinen karatevakuutus. Karateliiton vakuutuksen voi tilata Karateliiton sivuilta kohdasta Lisenssit.


Lisää infoa saatte kurssien aikana.
OULUN KARATESEURA RY                                                   Karate Kids ryhmä B


Harjoituskausi:                      Kevät 2018

Harjoitusaika:                        Keskiviikko klo 17.30 – 18.15

Pääohjaaja:                              Piritta Mänty,  Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. pirittamaarit (at) hotmail.com, 050 331 1951
                                                       

Ilmoittautuminen: Palauttakaa jaetut ilmoittautumislaput mahdollisimman pian. Ilmoittautumislappuun on hyvä pistää vanhemman kännykkänumero, sekä sähköpostiosoite mahdollisia tiedotteita varten.

Harjoitukset: Harjoittelemme kerran viikossa aina keskiviikkoisin ja kurssi päättyy toukokuussa. Hiihtolomalla (vk 10) ei ole harjoituksia. Muista mahdollisista muutoksista tiedotamme sähköpostilla.

Harjoitusvarustus: Verkkarit ja t-paita, pyyhe ja sandaalit tai sukat. Kurssin pyörähdettyä käyntiin hankitaan halukkaille karatepuvut (hinta n. 30-45 euroa), seuran yhteistilauksena. Myös juomapullo on hyvä ottaa mukaan. Paras juoma harjoituksissa on vesi.

Puhtaudesta: Karate on kontaktilaji, joten junnujen on pidettävä huoli hygieniastaan. Salilla käytetään salin ulkopuolella jalkineita, sukat tai sandaalit ovat sopiva varustus. Jalat pestään aina pukukoppien suihkutiloissa ennen harjoituksia. Kynnet, sekä käsien että jalkojen, pidetään lyhyeksi leikattuina. Kellot ja korut voivat myös pariharjoittelussa aiheuttaa vahinkoja, joten ne riisutaan ennen tatamille tuloa.

Maksut: Karate Kids kurssimaksu100€/kevätkausi, sen voi suorittaa joko jaetulla pankkisiirtolomakkeella tai verkkopankkia käyttäen seuran tilille OP574140-235692. (FI49 5741 4020 035692). Maksukuitti / printti, johon on merkittävä kurssilaisen nimi, toimitetaan vetäjälle nähtäväksi.

Vakuutus: Seura ei ole vakuuttanut harrastajia. Jos haluatte vakuuttaa lapsenne, kannattaa kysyä tapaturmavakuutuksen laajentamista koskemaan myös karatea, tai hankkia erillinen karatevakuutus. Karateliiton vakuutuksen voi tilata Karateliiton sivuilta kohdasta Lisenssit.

Lisää infoa saatte kurssien aikana.


OULUN KARATESEURA RY                              7-9 -vuotiaat peruskurssi

Harjoituskausi:                      Kevät 2018

Harjoitusaika:                        Tiistai ja perjantai klo 17.00-18.00

Ohjaajat:                                   Tiina Roine, Tiina.Roine(at)student.oulu.fi, 0405131293

                                                    Tiina Puotinen,  tiina.puotinen(at)gmail.com, 040 587 6806


Ilmoittautuminen: Palauttakaa jaetut ilmoittautumislaput mahdollisimman pian. Ilmoittautumislappuun on hyvä pistää vanhemman kännykkänumero, sekä sähköpostiosoite mahdollisia tiedotteita varten.

Maksut: Peruskurssimaksu on 90 euroa, sen voi suorittaa joko jaetulla pankkisiirtolomakkeella tai verkkopankkia käyttäen seuran tilille OP574140-235692 (FI495741 4020 035692). Maksukuitti / printti, johon on merkittävä kurssilaisen nimi, toimitetaan vetäjälle nähtäväksi.

Harjoitukset: Harjoittelemme kaksi kertaa viikossa ja kurssi päättyy huhti-toukokuussa vyökokeeseen, jonka jälkeen junnut siirtyvät harjoittelemaan jatkoryhmään. Harjoitukset on peruttu hiihtolomaviikolla (vk 10), pitkäperjantaina 30.3 ja vappuna 1.5.

Harjoitusvarustus: Verkkarit ja t-paita, pyyhe ja sandaalit tai sukat. Kurssin pyörähdettyä käyntiin hankitaan halukkaille karatepuvut (hinta n. 35 euroa), seuran yhteistilauksena. Myös juomapullo on hyvä ottaa mukaan. Paras juoma harjoituksissa on vesi.

Puhtaudesta: Karate on kontaktilaji, joten junnujen on pidettävä huoli hygieniastaan. Salilla käytetään salin ulkopuolella jalkineita, sukat tai sandaalit ovat sopiva varustus. Jalat pestään aina pukukoppien suihkutiloissa ennen harjoituksia. Treenien jälkeisen puhdistautumisen voi itse kukin hoitaa joko kotonaan tai salilla. Kynnet, sekä käsien että jalkojen, pidetään lyhyeksi leikattuina. Kellot ja korut voivat myös pariharjoittelussa aiheuttaa vahinkoja, joten ne riisutaan ennen tatamille tuloa.

Vakuutus: Seura ei ole vakuuttanut harrastajia. Jos haluatte vakuuttaa lapsenne, kannattaa kysyä tapaturmavakuutuksen laajentamista koskemaan myös karatea, tai hankkia erillinen karatevakuutus. Karateliiton vakuutuksen voi tilata Karateliiton sivuilta kohdasta Lisenssit. Sivuilta voi tilata myös erillisen peruskurssivakuutuksen.

Tiedotus: Tärkeimmät asiat tiedotetaan jaettavilla tiedotteilla. Sama tiedote löytyy myös seuran sivuilta kohdasta junnut. Osa tiedotuksesta hoidetaan sähköpostitse ja jokaisen junnun ilmoittautumislomakkeessa ilmoittama sähköpostiosoite liitettään seuramme sähköpostituslistalle ellei sitä erikseen lomakkeessa kielletä. Infot löytyvät myös salin ilmoitustaululta.OULUN KARATESEURA                                                 7-10-vuotiaat jatkoryhmä                               

Harjoituskausi:                      KEVÄT 2018

Harjoitusaika:                        Tiistai klo 18.00-19.15 ja torstai klo 18.15-19.30

Ohjaajat:                                      Pauliina Pernu, 050-3682702 ja sähköposti pauliina.pernu(at)luukku.com                   

                                                          Marja Eroma, 040-508874 marja.eroma(at)outlook.com

                                                          Mirja Peltola, 040-7309429 peltola.mirja(at)gmail.com

Jäsenmaksut: Jäsenmaksut tulee olla maksettuna mahdollisimman pian harjoitusten alettua. Maksulaput jaetaan ensimmäisissä harjoituksissa ja maksuaikaa on viikko. Kaikki näyttävät kuitin tai printin maksusta harjoituksissa. Syksyn maksu on 100 € ja laskussa tulee lisätietoja osiossa näkyä HARJOITTELIJAN nimi. Seuran tilinumero on OP 574140-235692 (FI49 5741 4020 035692).

Jäsentietolomake:Maksulapun lisäksi jaetaan henkilötietolomake seuran jäsenrekisteriä varten. Kaikki juniorit (myös ne, jotka ovat sen jo joskus täyttäneet) tuovat lomakkeen täytettynä ohjaajalle. Muistakaa laittaa lomakkeeseen myös sähköpostiosoite, sillä sen kautta on helppo informoida nopeistakin muutoksista. Kaikki osoitteet – ellei joku sitä erikseen kiellä – liitetään seuran junioreita koskevien asioiden sähköpostituslistalle. Listan avulla meidän on helppo tavoittaa koko ryhmä kerralla. Suosittelemme myös seuran nettisivuilla vierailua; sivut ovat varma tapa löytää kaikki tarpeellinen info tulevista tapahtumista sekä tärkeistä asioista.

Vakuutus: Seura ei ole vakuuttanut harrastajia. Jos haluatte vakuuttaa lapsenne, kannattaa kysyä tapaturmavakuutuksen laajentamista koskemaan myös karatea, tai hankkia erillinen karatevakuutus. Karateliiton vakuutuksen voi tilata Karateliiton sivuilta kohdasta Lisenssit. Lisenssi on pakollinen kaikille jatkoryhmien harrastajille.

Muuta: Tilaamme alkeiskursseille puvut noin kuukauden sisällä, joten jos jatkokurssien junnuilla on tarpeita tilata uusia pukuja tai suojia niin se voidaan hoitaa samalla, tästä saat lisätietoa sähköpostiisi. Toimistolla on myös joitain pukuja joita voi tiedustella.

Peruutukset: Harjoitukset on peruttu hiihtolomalla (vk 10), torstaina 29.3. sekä tiistaina 1.5. Muista mahdollisista peruutuksista tiedotamme erikseen.

Jos vanhemmilla tai junnuilla on ohjaajilta jotain kysyttävää voi asian ottaa puheeksi ennen harjoituksia tai jälkeen, tai sitten puhelimella / maililla.

Ei muuta kun innokkaasti harjoittelemaan !OULUN KARATESEURA RY                          10-14 -vuotiaat peruskurssi

Harjoituskausi:                      KEVÄT 2018

Harjoitusaika:                        Maanantai klo 17.00-18.15 ja keskiviikko klo 17.00-18.15

Ohjaaja:                                    Janne Nikkinen, 050- 435 4193, janne.nikkinen(at)canon.fi

  
Ilmoittautuminen: Palauttakaa jaetut ilmoittautumislaput mahdollisimman pian. Ilmoittautumislappuun on hyvä pistää vanhemman kännykkänumero, sekä sähköpostiosoite mahdollisia tiedotteita varten. Sähköpostiosoitteet liitetään automaattisesti seuran sähköpostituslistalle ellei joku erikseen sitä kiellä.

Harjoitukset: Harjoittelemme kaksi kertaa viikossa ja kurssi päättyy huhtikuussa vyökokeeseen, jossa suoritetaan keltainen vyö ja jonka jälkeen junnut siirtyvät jatkoryhmään. Hiihtolomaviikolla (vk 10) ei ole harjoituksia. Harjoitukset on peruttu myös ma 2.4. Muista muutoksista tiedotamme erikseen.

Harjoitusvarustus: Verkkarit ja t-paita, pyyhe ja sandaalit tai sukat. Kurssin pyörähdettyä käyntiin hankitaan halukkaille karatepuvut (hinta n. 30-40 euroa), seuran yhteistilauksena. Myös juomapullo on hyvä ottaa mukaan. Paras juoma harjoituksissa on vesi.

Puhtaudesta: Karate on kontaktilaji, joten junnujen on pidettävä huoli hygieniastaan. Salilla käytetään salin ulkopuolella jalkineita, sukkia tai sandaaleja. Jalat pestään aina pukukoppien suihkutiloissa ennen harjoituksia. Treenien jälkeisen puhdistautumisen voi itse kukin hoitaa joko kotonaan tai salilla. Kynnet, sekä käsien että jalkojen, pidetään lyhyeksi leikattuina. Kellot ja korut voivat myös pariharjoittelussa aiheuttaa vahinkoja, joten ne riisutaan ennen tatamille tuloa.

Maksut: Peruskurssimaksu on 90 euroa, sen voi suorittaa joko jaetulla pankkisiirtolomakkeella tai verkkopankkia käyttäen seuran tilille OP574140-235692 (FI49 5741 4020 035692). Maksukuitti / printti, johon on merkittävä kurssilaisen nimi, toimitetaan vetäjälle nähtäväksi.
Kerran voi kokeilla maksutta. Perhealennus on 10€.

Vakuutus: Seura ei ole vakuuttanut harrastajia. Jos haluatte vakuuttaa lapsenne, kannattaa kysyä tapaturmavakuutuksen laajentamista koskemaan myös karatea, tai hankkia erillinen karatevakuutus. Karateliiton vakuutuksen voi tilata Karateliiton sivulta kohdasta Lisenssit. Samalta sivulta on mahdollisuus myös tilata peruskurssivakuutus. Molempien vakuutusten ehdot löytyvät Karateliiton sivuilta.

Tiedotus: Tärkeimmät asiat tiedotetaan jaettavilla tiedotteilla. Sama tiedote löytyy myös seuran sivuilta kohdasta junnut. Osa tiedotuksesta hoidetaan sähköpostitse ja jokaisen junnun ilmoittautumislomakkeessa ilmoittama sähköpostiosoite liitettään seuramme sähköpostituslistalle ellei sitä erikseen lomakkeessa kielletä. Infot löytyvät myös salin ilmoitustaululta
.


OULUN KARATESEURA RY                        11-14 –vuotiaat jatkoryhmä

Harjoituskausi:                KEVÄT 2018

Harjoitusajat:                   Keskiviikko 18.15-19.30 ja lauantai 15.00-16.30

Ohjaajat:                          Heikki Savola-Palokangas, heikki.savola(at)outlook.com, 0407374782

                                           Juha Riikonen, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. roikonen(at)mail.suomi.net, 040-8301 331

Jäsenmaksut: Seuran jäsenmaksut tulee olla maksettuna mahdollisimman pian harjoitusten alettua. Maksulaput jaetaan ensimmäisissä harjoituksissa ja maksuaikaa on viikko. Kaikkien junioreiden tulee näyttää kuitti tai printti maksusta harjoituksissa. Myös sähköisessä muodossa oleva kuitti käy. Syksyn jäsenmaksu on 100€ ja se maksetaan seuran tilille OP574140-235692 (FI49 5741 4020 0356 92).

Jäsentietolomake: Maksulapun lisäksi jaetaan henkilötietolomake seuran jäsenrekisteriä varten. Kaikki juniorit (myös ne, jotka ovat sen jo joskus täyttäneet) tuovat lomakkeen täytettynä ohjaajalle. Muistakaa laittaa lomakkeeseen myös sähköpostiosoite, sillä sen kautta on helppo informoida nopeistakin muutoksista. Kaikki osoitteet – ellei joku sitä erikseen kiellä – liitetään seuran junioreita koskevien asioiden sähköpostituslistalle. Listan avulla meidän on helppo tavoittaa koko ryhmä kerralla. Suosittelemme myös seuran nettisivuilla vierailua; sivut ovat varma tapa löytää kaikki tarpeellinen info tulevista tapahtumista sekä tärkeistä asioista.

Vakuutus: Seura ei ole vakuuttanut harrastajia. Jos haluatte vakuuttaa lapsenne, kannattaa tiedustella tapaturmavakuutuksen laajentamista koskemaan myös karatea. Erillisen karatevakuutuksen hankkiminen on myös mahdollista. Suomen Karateliiton vakuutuksen voi tilata Karateliiton verkkosivuilta kohdasta Lisenssit. Jokaisella harrastajalla tulee olla ainakin vakuutukseton Karateliiton lisenssi (35€), jonka voi tilata samasta linkistä.

Peruutukset: Harjoitukset on peruttu hiihtolomaviikolla la 3.3 ja ke 7.3. Harjoitukset on peruttu myös la 20.1 karateleirin johdosta ja la 31.3 pääsiäisen johdosta.

Muuta: Harjoituspassit tilataan sellaisille junnuille, joilla sitä ei vielä ole. Passin hinta on 10€ ja se tulee olla aina mukana harjoituksissa, sillä siihen annetaan merkintä harjoituksiin osallistumisesta. Näin tarkkaillaan, että osallistuminen on ollut tarpeeksi aktiivista vyökoetta silmällä pitäen. Syksyn pukutilaus järjestetään yhdessä alkeiskurssien kanssa. Jos junnuilla on tarvetta uudelle puvulle tai esimerkiksi käsisuojille, ne voidaan tilata samalla. Lisäksi toimistolla on joitakin pukuja ja suojia myytävänä. Niistä voi tiedustella sähköpostitse.

Muutoksia harjoituksissa

Ylimääräisiä salivarauksia

Ti 7.8. puusali klo 19.30-21 (kendo)
Ti 14.8. puusali klo 19.30-21 (kendo)

Peruutuksia harjoituksissa

Klikkaa lisätietoja

OKS Facebookissa
facebooknappi
OKS Instagramissa
Instagram
Peruskurssit syksy 2018 junnut
instaan junnukurssitrajattu
Peruskurssit syksy 2018
instaan aikuisten kurssitrajattu