Get Adobe Flash player
OULUN KARATESEURA                                           tiedote 14.11.2017
Karate Kids ryhmä A


Talvi tekee jo tuloaan, on aika tiedotella loppukauden ohjelmasta.

Syyskauden viimeinen harjoitus on 12.12. Kevätkausi pyörähtää käyntiin 16.1.

Kevätkaudelle otetaan mukaan uusiakin junnuja, mikäli tilaa on. Nykyisillä Kidseillä on kuitenkin etuoikeus kurssipaikoille, mutta se vaatii ilmoittautumisen osoitteeseen Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. , ENNEN kuin normaali ilmoittautuminen alkaa 1.12. Näin tiedämme montako vapaata paikkaa ryhmässä on ensi kaudelle tarjolla uusille tulokkaille.

Mikäli teillä on kysyttävää niin olkaahan yhteydessä.

Terhi Uusi-Vähälä, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. , 040 521 1104

OKS, 050-540 2050, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.


OULUN KARATESEURA                                                        tiedote 15.11.2017
Karate Kids ryhmä B


Talvi tekee jo tuloaan, on aika tiedotella loppukauden ohjelmasta.

Harjoitus on peruttu itsenäisyyspäivänä 6.12.

Syyskauden viimeinen harjoitus on 13.12. Kevätkausi pyörähtää käyntiin 17.1.

Kevätkaudelle otetaan mukaan uusiakin junnuja, mikäli tilaa on. Nykyisillä Kidseillä on kuitenkin etuoikeus kurssipaikoille, mutta se vaatii ilmoittautumisen osoitteeseen Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. , ENNEN kuin normaali ilmoittautuminen alkaa 1.12. Näin tiedämme montako vapaata paikkaa ryhmässä on ensi kaudelle tarjolla uusille tulokkaille.

Mikäli teillä on kysyttävää niin olkaahan yhteydessä.

Piritta Mänty, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. , 050 331 1951

OKS, 050-540 2050, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

OULUN KARATESEURA                                                            Tiedote 14.11.2017     
Peruskurssi 7-9 -vuotiaatTalvi tekee tuloaan ja on aika tiedottaa loppukauden tapahtumista.

Kurssilla on vyökoe perjantaina 8.12. harjoitusaikaan klo 17-18. Vyökokeisiin on tultava hyvissä ajoin. Vyökoe on peruskurssilaisille maksuton. Läpimenneen vyökokeen jälkeen vyön voi lunastaa toimistosta 10 euron hintaan, otathan mukaan tasarahan. Vyökoetta harjoitellaan edeltävissä harjoituksissa.

Kurssin viimeinen harjoitus omalla ryhmällään on tiistaina 12.12. normaaliin aikaan ja vielä yksi harjoitus jatkoryhmän harjoituksissa torstaina 14.12. klo 18.15-19.30. tämän jälkeen junnut jäävät joululomalle.

Harjoitukset pyörähtävät käyntiin tiistaina 9.1. klo 18-19.15 jatkoryhmän harjoituksissa ja junnut osallistuvat jatkossa siis jatkoryhmän harjoituksiin jotka ovat tiistaisin klo 18-19.15 ja torstaisin 18.15-19.30. Jatkoryhmässä junnulla tulee olla karatepuku. Jatkoryhmässä junnulla tulee olla myös junnujen karatepassi, joita voi vyökokeen jälkeen ostaa toimistolta hintaan 10 euroa.

Mukavaa talven odotusta

Tiina Roine, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. , 0405131293
Tiina Puotinen, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. , 040 587 6806

OKS, 050-540 2050, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. OULUN KARATESEURA                                                               Tiedote 14.11.2017
Junnujen jatkoryhmä 7-10 -vuotiaatTalvi lähenee hiljalleen ja on aika tiedottaa joulunajan muutoksista ja vyökokeista.

Ryhmän esivyökoe pidetään maanantaina 27.11. klo 18-19 . Esivyökokeen tarkoituksena on harjoitella vyökoetta ja siinä joko annetaan lupa osallistua varsinaiseen kokeeseen nyt tai sitten vasta myöhemmin. Kaikkihan edistyvät vähän eri tahtiin. Mikäli vyökoelupa myönnetään se kerrotaan selkeästi ja merkitään myös junnupassiin merkinnällä 12/17.

Varsinaiset vyökokeet pidetään  lauantaina 16.12. klo 11-12. Vyökoemaksu seuran hinnaston mukaan, joka löytyy internetsivuilta. Vöitä voi ostaa salilta vyökokeen jälkeen hintaan 10 € ja Mon merkkejä (natsoja) hintaan 5 €.

Huomaathan että molemmat vyökokeet ovat eri aikaan kun varsinaiset harjoitukset!

Viimeinen harjoitus ennen joululomaa on torstaina 14.12. Kevätkausi pyörähtää käyntiin tiistaina 9.1. uudella innolla ja samoilla harjoitusajoilla.

Mukavaa talven odotusta.

Pauliina Pernu, 0503682702 ja sähköposti Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.                             
OKS, 050-540 2050, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

OULUN KARATESEURA                                                                 Tiedote 15.11.2017                         
Junnujen peruskurssi 10-14 -vuotiaat


Kurssi lähenee loppuaan ja on aika tiedottaa vyökokeista ja muista tärkeistä asioista.

Kurssin vyökoe pidetään maanantaina 27.11. klo 17-18, tulethan kokeeseen ajoissa. Vyökoe on peruskurssilaisille maksuton. Vöitä voi ostaa salilta kokeen jälkeen hintaan 10 € ja junnupasseja hintaan 10 €. Jatkokurssilla nuo molemmat kuten karatepukukin ovat pakollisia.

Ryhmällä on kokeen jälkeen vielä harjoituksia samoilla harjoitusajoilla oman ryhmän kanssa ke 29.11. ja ma 4.12., jonka jälkeen harjoituksia jatkoryhmän kanssa la 9.12.klo 14.30, ke 13.12. klo 18.15 ja ke 20.12. klo 18.15., harjoitusajat löydät seuran nettisivuilta. Junnut siirtyvät sen jälkeen joululomalle ja treeni jatkuu keskiviikkona 10.1. 11-14 –vuotiaiden jatkoryhmässä klo 18.15-19.30. Viikon toinen harjoitus on lauantaisin klo 14.30.-16.00. Jatkoryhmän harjoituksiin osallistuvalla tulee olla karatepuku uuden kauden alkaessa. Jatkoryhmään ei tarvitse erikseen ilmoittautua.

Ja taas tavalliseen tapaan jos on kysyttävää niin olkaa yhteydessä.

Heidi Vierimaa, 040-832 8371, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
Jari Määttä, 040-834 8899, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Oulun Karateseura ry, 050-540 2050, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.


OULUN KARATESEURA                                                              Tiedote 15.11.2017  
Junnujen jatkoryhmä 11-14 -vuotiaatTalvi lähenee pikkuhiljaa ja on aika tiedottaa joulunajan muutoksista ja vyökokeista.

Harjoituksia on peruttu la 25.11 esikokeen takia, ke 6.12 Itsenäisyyspäivän takia ja 16.12. varsinaisen vyökokeen johdosta.

Vyökokeiden tarkemmat tiedot ja ohjeet löytyvät seuran sivuilta. Vöitä voi ostaa salilta hintaan 10 € ja Mon-merkkejä (natsoja) hintaan 5 € vyökokeen jälkeen.

Viimeinen harjoitus ennen joululomaa on keskiviikkona 20.12. Kevätkausi pyörähtää käyntiin keskiviikkona 10.1. uudella innolla. Harjoitusajat pysyvät samoina ellei sähköpostilla erikseen muuta tiedoteta. Jos ette vielä ole seuran sähköpostituslistalla, niin kannattaa liittyä, linkit löytyvät seuran nettisivuilta.

Ja taas tavalliseen tapaan jos on kysyttävää niin olkaa yhteydessä.

Heikki Savola-Palokangas, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. , 0407374782
Juha Roikonen, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. , 040-8301 331

OKS, 050-540 2050, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Muutoksia harjoituksissa

Ylimääräisiä salivarauksia

Ti 7.8. puusali klo 19.30-21 (kendo)
Ti 14.8. puusali klo 19.30-21 (kendo)

Peruutuksia harjoituksissa

Klikkaa lisätietoja

OKS Facebookissa
facebooknappi
OKS Instagramissa
Instagram
Peruskurssit syksy 2018 junnut
instaan junnukurssitrajattu
Peruskurssit syksy 2018
instaan aikuisten kurssitrajattu