Get Adobe Flash player
OULUN KARATESEURA RY                                   Karate Kids ryhmä A

Harjoituskausi:                Syksy 2017
Harjoitusaika:                  Tiistai klo 17.15 – 18.00
Pääohjaaja:                      Terhi Uusi-Vähälä
                                           Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. , 040 521 1104
                                               
Ilmoittautuminen: Palauttakaa jaetut ilmoittautumislaput mahdollisimman pian. Ilmoittautumislappuun on hyvä pistää vanhemman kännykkänumero, sekä sähköpostiosoite mahdollisia tiedotteita varten.

Harjoitukset: Harjoittelemme kerran viikossa aina tiistaisin ja kurssi päättyy joulukuussa. Syyslomaviikolla (vk 43) ei ole harjoituksia. Muista mahdollisista muutoksista tiedotamme sähköpostitse.

Harjoitusvarustus: Verkkarit ja t-paita, pyyhe ja sandaalit tai sukat. Kurssin pyörähdettyä käyntiin hankitaan halukkaille karatepuvut (hinta n. 30-45 euroa), seuran yhteistilauksena. Myös juomapullo on hyvä ottaa mukaan. Paras juoma harjoituksissa on vesi.

Puhtaudesta: Karate on kontaktilaji, joten junnujen on pidettävä huoli hygieniastaan. Salilla käytetään salin ulkopuolella jalkineita, sukat tai sandaalit ovat sopiva varustus. Jalat pestään aina pukukoppien suihkutiloissa ennen harjoituksia. Kynnet, sekä käsien että jalkojen, pidetään lyhyeksi leikattuina. Kellot ja korut voivat myös pariharjoittelussa aiheuttaa vahinkoja, joten ne riisutaan ennen tatamille tuloa.

Maksut: Karate Kids kurssimaksu100€/syyskausi, sen voi suorittaa joko jaetulla pankkisiirtolomakkeella tai verkkopankkia käyttäen seuran tilille OP574140-235692. (FI49 5741 4020 035692). Maksukuitti / printti, johon on merkittävä kurssilaisen nimi, toimitetaan vetäjälle nähtäväksi.

Vakuutus: Seura ei ole vakuuttanut harrastajia. Jos haluatte vakuuttaa lapsenne, kannattaa kysyä tapaturmavakuutuksen laajentamista koskemaan myös karatea, tai hankkia erillinen karatevakuutus. Karateliiton vakuutuksen voi tilata Karateliiton sivuilta kohdasta Lisenssit.

Lisää infoa saatte kurssien aikana.
                    

 Oulun Karateseura ry
050-540 2050
  Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
  www.oulunkarateseura.fi


OULUN KARATESEURA RY                                        Karate Kids ryhmä B


Harjoituskausi:
                      Syksy 2017
Harjoitusaika:                        Keskiviikko klo 17.30 – 18.15
Pääohjaaja:                            Piritta Mänty
                                               
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. , 050 331 1951

           
Ilmoittautuminen: Palauttakaa jaetut ilmoittautumislaput mahdollisimman pian. Ilmoittautumislappuun on hyvä pistää vanhemman kännykkänumero, sekä sähköpostiosoite mahdollisia tiedotteita varten.

Harjoitukset: Harjoittelemme kerran viikossa aina torstaisin ja kurssi päättyy joulukuussa. Syyslomaviikolla (vk 43) ei ole harjoituksia. Muista mahdollisista muutoksista tiedotamme sähköpostilla.

Harjoitusvarustus: Verkkarit ja t-paita, pyyhe ja sandaalit tai sukat. Kurssin pyörähdettyä käyntiin hankitaan halukkaille karatepuvut (hinta n. 30-45 euroa), seuran yhteistilauksena. Myös juomapullo on hyvä ottaa mukaan. Paras juoma harjoituksissa on vesi.

Puhtaudesta: Karate on kontaktilaji, joten junnujen on pidettävä huoli hygieniastaan. Salilla käytetään salin ulkopuolella jalkineita, sukat tai sandaalit ovat sopiva varustus. Jalat pestään aina pukukoppien suihkutiloissa ennen harjoituksia. Kynnet, sekä käsien että jalkojen, pidetään lyhyeksi leikattuina. Kellot ja korut voivat myös pariharjoittelussa aiheuttaa vahinkoja, joten ne riisutaan ennen tatamille tuloa.

Maksut: Karate Kids kurssimaksu100€/syyskausi, sen voi suorittaa joko jaetulla pankkisiirtolomakkeella tai verkkopankkia käyttäen seuran tilille OP574140-235692. (FI49 5741 4020 035692). Maksukuitti / printti, johon on merkittävä kurssilaisen nimi, toimitetaan vetäjälle nähtäväksi.

Vakuutus: Seura ei ole vakuuttanut harrastajia. Jos haluatte vakuuttaa lapsenne, kannattaa kysyä tapaturmavakuutuksen laajentamista koskemaan myös karatea, tai hankkia erillinen karatevakuutus. Karateliiton vakuutuksen voi tilata Karateliiton sivuilta kohdasta Lisenssit.

Lisää infoa saatte kurssien aikana.
       

  OULUN KARATESEURA RY                          7-9 -vuotiaat peruskurssi

Harjoituskausi:                      Syksy 2017
Harjoitusaika:                        Tiistai ja perjantai klo 17.00-18.00
Ohjaajat:                                Tiina Roine, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. , 0405131293
                                                 Tiina Puotinen, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. , 040 587 6806

Ilmoittautuminen: Palauttakaa jaetut ilmoittautumislaput mahdollisimman pian. Ilmoittautumislappuun on hyvä pistää vanhemman kännykkänumero, sekä sähköpostiosoite mahdollisia tiedotteita varten.

Maksut: Peruskurssimaksu on 90 euroa, sen voi suorittaa joko jaetulla pankkisiirtolomakkeella tai verkkopankkia käyttäen seuran tilille OP574140-235692 (FI495741 4020 035692). Maksukuitti / printti, johon on merkittävä kurssilaisen nimi, toimitetaan vetäjälle nähtäväksi.

Harjoitukset: Harjoittelemme kaksi kertaa viikossa ja kurssi päättyy joulukuussa vyökokeeseen. Joulun jälkeen junnut siirtyvät jatkoryhmän harjoituksiin. Joulunajan pidämme harjoituksissa taukoa, mutta tarkemmat ajat ilmoitetaan myöhemmin. Syyslomaviikolla (vk 43) ei ole harjoituksia.

Harjoitusvarustus: Verkkarit ja t-paita, pyyhe ja sandaalit tai sukat. Kurssin pyörähdettyä käyntiin hankitaan halukkaille karatepuvut (hinta n. 35 euroa), seuran yhteistilauksena. Myös juomapullo on hyvä ottaa mukaan. Paras juoma harjoituksissa on vesi.

Puhtaudesta: Karate on kontaktilaji, joten junnujen on pidettävä huoli hygieniastaan. Salilla käytetään salin ulkopuolella jalkineita, sukat tai sandaalit ovat sopiva varustus. Jalat pestään aina pukukoppien suihkutiloissa ennen harjoituksia. Treenien jälkeisen puhdistautumisen voi itse kukin hoitaa joko kotonaan tai salilla. Kynnet, sekä käsien että jalkojen, pidetään lyhyeksi leikattuina. Kellot ja korut voivat myös pariharjoittelussa aiheuttaa vahinkoja, joten ne riisutaan ennen tatamille tuloa.

Vakuutus: Seura ei ole vakuuttanut harrastajia. Jos haluatte vakuuttaa lapsenne, kannattaa kysyä tapaturmavakuutuksen laajentamista koskemaan myös karatea, tai hankkia erillinen karatevakuutus. Karateliiton vakuutuksen voi tilata Karateliiton sivuilta kohdasta Lisenssit. Sivuilta voi tilata myös erillisen peruskurssivakuutuksen.

Tiedotus: Tärkeimmät asiat tiedotetaan jaettavilla tiedotteilla. Sama tiedote löytyy myös seuran sivuilta kohdasta junnut. Osa tiedotuksesta hoidetaan sähköpostitse ja jokaisen junnun ilmoittautumislomakkeessa ilmoittama sähköpostiosoite liitettään seuramme sähköpostituslistalle ellei sitä erikseen lomakkeessa kielletä. Infot löytyvät myös salin ilmoitustaululta.


OULUN KARATESEURA                     7-10 -vuotiaat jatkoryhmä                               


Harjoituskausi:                      Syksy 2017
Harjoitusaika:                        Tiistai klo 18.00-19.15 ja torstai klo 18.15-19.30
Ohjaaja:                                  Pauliina Pernu, 0503682702 ja sähköposti   Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.                             

Jäsenmaksut: Jäsenmaksut tulee olla maksettuna mahdollisimman pian harjoitusten alettua. Maksulaput jaetaan ensimmäisissä harjoituksissa ja maksuaikaa on viikko. Kaikki näyttävät kuitin tai printin maksusta harjoituksissa. Syksyn maksu on 100 € ja laskussa tulee lisätietoja osiossa näkyä HARJOITTELIJAN nimi. Seuran tilinumero on OP 574140-235692 (FI49 5741 4020 035692).

Jäsentietolomake:Maksulapun lisäksi jaetaan henkilötietolomake seuran jäsenrekisteriä varten. Kaikki juniorit (myös ne, jotka ovat sen jo joskus täyttäneet) tuovat lomakkeen täytettynä ohjaajalle. Muistakaa laittaa lomakkeeseen myös sähköpostiosoite, sillä sen kautta on helppo informoida nopeistakin muutoksista. Kaikki osoitteet – ellei joku sitä erikseen kiellä – liitetään seuran junioreita koskevien asioiden sähköpostituslistalle. Listan avulla meidän on helppo tavoittaa koko ryhmä kerralla. Suosittelemme myös seuran nettisivuilla vierailua; sivut ovat varma tapa löytää kaikki tarpeellinen info tulevista tapahtumista sekä tärkeistä asioista.

Vakuutus: Seura ei ole vakuuttanut harrastajia. Jos haluatte vakuuttaa lapsenne, kannattaa kysyä tapaturmavakuutuksen laajentamista koskemaan myös karatea, tai hankkia erillinen karatevakuutus. Karateliiton vakuutuksen voi tilata Karateliiton sivuilta kohdasta Lisenssit. Lisenssi on pakollinen kaikille jatkoryhmien harrastajille.

Muuta: Tilaamme alkeiskursseille puvut noin kuukauden sisällä, joten jos jatkokurssien junnuilla on tarpeita tilata uusia pukuja tai suojia niin se voidaan hoitaa samalla, tästä saat lisätietoa sähköpostiisi. Toimistolla on myös joitain pukuja joita voi tiedustella.

Peruutukset: Harjoitukset on peruttu syyslomalla viikolla 43. Muista mahdollisista peruutuksista tiedotamme rikseen.

Jos vanhemmilla tai junnuilla on ohjaajilta jotain kysyttävää voi asian ottaa puheeksi ennen harjoituksia tai jälkeen, tai sitten puhelimella / maililla.

Ei muuta kun innokkaasti harjoittelemaan !
  

OULUN KARATESEURA RY            10-14 -vuotiaat peruskurssi

Harjoituskausi:                      Syksy 2017
Harjoitusaika:                        Maanantai klo 17.00-18.15 ja keskiviikko klo 17.00-18.15
Ohjaajat:                                Heidi Vierimaa, 040-832 8371,
  Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
                                                 Jari Määttä, 040-834 8899, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Ilmoittautuminen: Palauttakaa jaetut ilmoittautumislaput mahdollisimman pian. Ilmoittautumislappuun on hyvä pistää vanhemman kännykkänumero, sekä sähköpostiosoite mahdollisia tiedotteita varten. Sähköpostiosoitteet liitetään automaattisesti seuran sähköpostituslistalle ellei joku erikseen sitä kiellä.

Harjoitukset: Harjoittelemme kaksi kertaa viikossa ja kurssi päättyy marras/joulukuussa vyökokeeseen, jossa suoritetaan keltainen vyö. Syyslomaviikolla (vk 43) ei ole harjoituksia. Muista mahdollisista peruutuksista tiedotamme erikseen.

Harjoitusvarustus: Verkkarit ja t-paita, pyyhe ja sandaalit tai sukat. Kurssin pyörähdettyä käyntiin hankitaan halukkaille karatepuvut (hinta n. 30-40 euroa), seuran yhteistilauksena. Myös juomapullo on hyvä ottaa mukaan. Paras juoma harjoituksissa on vesi.

Puhtaudesta: Karate on kontaktilaji, joten junnujen on pidettävä huoli hygieniastaan. Salilla käytetään salin ulkopuolella jalkineita, sukkia tai sandaaleja. Jalat pestään aina pukukoppien suihkutiloissa ennen harjoituksia. Treenien jälkeisen puhdistautumisen voi itse kukin hoitaa joko kotonaan tai salilla. Kynnet, sekä käsien että jalkojen, pidetään lyhyeksi leikattuina. Kellot ja korut voivat myös pariharjoittelussa aiheuttaa vahinkoja, joten ne riisutaan ennen tatamille tuloa.

Maksut: Peruskurssimaksu on 90 euroa, sen voi suorittaa joko jaetulla pankkisiirtolomakkeella tai verkkopankkia käyttäen seuran tilille OP574140-235692 (FI49 5741 4020 035692). Maksukuitti / printti, johon on merkittävä kurssilaisen nimi, toimitetaan vetäjälle nähtäväksi.
Kerran voi kokeilla maksutta. Perhealennus on 10€.

Vakuutus: Seura ei ole vakuuttanut harrastajia. Jos haluatte vakuuttaa lapsenne, kannattaa kysyä tapaturmavakuutuksen laajentamista koskemaan myös karatea, tai hankkia erillinen karatevakuutus. Karateliiton vakuutuksen voi tilata Karateliiton sivulta kohdasta Lisenssit. Samalta sivulta on mahdollisuus myös tilata peruskurssivakuutus. Molempien vakuutusten ehdot löytyvät Karateliiton sivuilta.

Tiedotus: Tärkeimmät asiat tiedotetaan jaettavilla tiedotteilla. Sama tiedote löytyy myös seuran sivuilta kohdasta junnut. Osa tiedotuksesta hoidetaan sähköpostitse ja jokaisen junnun ilmoittautumislomakkeessa ilmoittama sähköpostiosoite liitettään seuramme sähköpostituslistalle ellei sitä erikseen lomakkeessa kielletä. Infot löytyvät myös salin ilmoitustaululta.

 

 OULUN KARATESEURA RY          11-14 –vuotiaat jatkoryhmä

Harjoituskausi:                Syksy 2017

Harjoitusajat:                   Keskiviikko 18.15-19.30 ja lauantai 15.00-16.30

Ohjaajat:                          Heikki Savola-Palokangas, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. , 0407374782
                                          Juha Roikonen,   Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. , 040-8301 331

Jäsenmaksut: Seuran jäsenmaksut tulee olla maksettuna mahdollisimman pian harjoitusten alettua. Maksulaput jaetaan ensimmäisissä harjoituksissa ja maksuaikaa on viikko. Kaikkien junioreiden tulee näyttää kuitti tai printti maksusta harjoituksissa. Myös sähköisessä muodossa oleva kuitti käy. Syksyn jäsenmaksu on 100€ ja se maksetaan seuran tilille OP574140-235692 (FI49 5741 4020 0356 92).

Jäsentietolomake: Maksulapun lisäksi jaetaan henkilötietolomake seuran jäsenrekisteriä varten. Kaikki juniorit (myös ne, jotka ovat sen jo joskus täyttäneet) tuovat lomakkeen täytettynä ohjaajalle. Muistakaa laittaa lomakkeeseen myös sähköpostiosoite, sillä sen kautta on helppo informoida nopeistakin muutoksista. Kaikki osoitteet – ellei joku sitä erikseen kiellä – liitetään seuran junioreita koskevien asioiden sähköpostituslistalle. Listan avulla meidän on helppo tavoittaa koko ryhmä kerralla. Suosittelemme myös seuran nettisivuilla vierailua; sivut ovat varma tapa löytää kaikki tarpeellinen info tulevista tapahtumista sekä tärkeistä asioista.

Vakuutus: Seura ei ole vakuuttanut harrastajia. Jos haluatte vakuuttaa lapsenne, kannattaa tiedustella tapaturmavakuutuksen laajentamista koskemaan myös karatea. Erillisen karatevakuutuksen hankkiminen on myös mahdollista. Suomen Karateliiton vakuutuksen voi tilata Karateliiton verkkosivuilta kohdasta Lisenssit. Jokaisella harrastajalla tulee olla ainakin vakuutukseton Karateliiton lisenssi (35€), jonka voi tilata samasta linkistä.

Peruutukset: Harjoitukset on peruttu syyslomalla (vk 43). Harjoitukset on peruttu myös la 7.10. karateleirin johdosta. Joululoman harjoitusperuutuksista ilmoitetaan lähempänä.

Muuta: Harjoituspassit tilataan sellaisille junnuille, joilla sitä ei vielä ole. Passin hinta on 10€ ja se tulee olla aina mukana harjoituksissa, sillä siihen annetaan merkintä harjoituksiin osallistumisesta. Näin tarkkaillaan, että osallistuminen on ollut tarpeeksi aktiivista vyökoetta silmällä pitäen. Syksyn pukutilaus järjestetään yhdessä alkeiskurssien kanssa. Jos junnuilla on tarvetta uudelle puvulle tai esimerkiksi käsisuojille, ne voidaan tilata samalla. Lisäksi toimistolla on joitakin pukuja ja suojia myytävänä. Niistä voi tiedustella sähköpostitse.

Oulun Karateseura järjestää Shotokan karateleirin 6.-8.10. Lisätietoa löytyy seuran nettisivuilta.


Oulun Karateseura
www.oulunkarateseura.fi
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
050-540 2050
 

Muutoksia harjoituksissa

Ylimääräisiä salivarauksia

Ti 7.8. puusali klo 19.30-21 (kendo)
Ti 14.8. puusali klo 19.30-21 (kendo)

Peruutuksia harjoituksissa

Klikkaa lisätietoja

OKS Facebookissa
facebooknappi
OKS Instagramissa
Instagram
Peruskurssit syksy 2018 junnut
instaan junnukurssitrajattu
Peruskurssit syksy 2018
instaan aikuisten kurssitrajattu