Get Adobe Flash player
HARJOITUSAJAT KAUSI 2017-18
Harjoitusajat astuvat voimaan 28.8.



 Maanantai
   17.00 - 18.15  Karate peruskurssi 10-14 -vuotiaat     Tatami     Janne Nikkinen
   17.30 - 18.45
 Karate aikuiset keltainen-vihreä / kihon   
 Puusali  Riku Majava
   18.15 - 19.45  Kahvakuula  Tatami  Jaana Juvani
   18.45 - 20.00  Karate aikuiset sininen-musta / kihon
 Puusali  AP Forsberg
   19.45 - 21.00  Jujutsu keltaiset
 Tatami  Petri Saastamoinen
   20.00 - 21.00  Karate peruskurssi aikuiset
 Puusali  Isis Herrero Lopez
 Tiistai
   17.00 - 18.00
 Karate peruskurssi 7-9 -vuotiaat  Puusali  Tiina Roine
   17.15 - 18.00  Karate Kids 4-6 -vuotiaat ryhmä A
 Tatami  Terhi Uusi-Vähälä
   18.00 - 19.15
 Karate jatkoryhmä 7-10 -vuotiaat  Tatami  Marja Eroma
   18.00 - 19.30
 Karate seniorit
 Puusali  Mika Alamaula
   19.30 - 21.00
 Jujutsu yleinen
 Tatami
 Petri Saastamoinen
   19.30 - 21.00
 Karate kisaryhmä
 Puusali
 Reijo Kangas
 Keskiviikko
   17.00 - 18.00
 Karate peruskurssi 10-14 -vuotiaat  Puusali  Jarno Pernu
   17.30 - 18.15  Karate Kids 4-6 -vuotiaat ryhmä B  Tatami  Piritta Mänty
   18.15 - 19.30
 Karate jatkoryhmä 11-14 -vuotiaat  Puusali  Juha Roikonen
   18.15 - 19.45
 Karate aikuiset / kumite
 Tatami  Mika Alamaula
   19.30 - 21.00  Karate peruskurssi aikuiset  Puusali  Juha Roikonen
   19.45 - 21.00
 Kahvakuula peruskurssi
 Tatami  Maarit Kangas
 Torstai
   17.00 - 18.15  Karate kisaryhmä
 Puusali  Reijo Kangas
   17.15 - 18.30  Karate aikuiset / koryu
 Tatami  Nico Wik
   18.15 - 19.30  Karate jatkoryhmä 7-10 -vuotiaat  Puusali  Pauliina Pernu
   18.30 - 20.00
 Jujutsu yleinen  Tatami  Tapio Heikkilä
   19.30 - 21.00
 Karate aikuiset
 Puusali  OKS, kiertävä
   20.00 - 21.00
 Kahvakuula  Tatami  Mirka Palander
 Perjantai
   17.00 -18.00  Karate peruskurssi 7-9-vuotiaat
 Puusali  Tiina Puotinen
   17.30 - 19.00  Oulun Sydänkeskus
 Tatami  Mika Alamaula
 Lauantai
   11.00 - 12.30  Kahvakuula  Puusali  Maarit Kangas
   11.00 - 12.30    Karate kisaryhmä  Tatami  Reijo Kangas
   13.00 - 14.30
 Karate aikuiset / kata
 Puusali  AP Forsberg
   13.00 - 14.30
 Jujutsu yleinen  Tatami  Petri Saastamoinen
   14.30 - 16.00  Karate jatkoryhmä 11-14 -vuotiaat  Puusali  Heikki Savola-Palokangas
   14.30 - 16.00
 Karate aikuiset / koryu
 Tatami  Nico Wik
 Sunnuntai
   17.00 - 18.30  Dan-akatemia  Puusali  OKS
   19.30 - 21.00  Ulkopuolinen käyttäjä  Tatami  Bujinkan Shinden Oulu


pdfTorstain kiertävä vetovuoro






Muutoksia harjoituksissa

Ylimääräisiä salivarauksia


La 28.4.
puusali klo 10-14.30 (kahvis)
Su 29.4. tatami klo 17.30-19 (OSK)
La 5.5. tatami 10-18 (jujutsu)
Su 6.5. tatami 10-14 (jujutsu)

Peruutuksia harjoituksissa
La 28.4.
13.00 karate kata
Ma 30.4. ja ti 1.5. kaikki harjoitukset peruttu
To 10.5. kaikki harjoitukset peruttu

Klikkaa lisätietoja

OKS Facebookissa
facebooknappi
OKS Instagramissa
Instagram
Karaten alueharjoitukset
alueharjoitukset instakevät 2018bb
Hokkyokuko Cup 7.4.2018
hokkyokuko-banneri
Karaten tuomarikurssi 6.-7.4.
Tuomarikoulutus Oulu 2018rajattu
Vyökokeet kevät 2018
vyökokeet kevät 2018rajattu